W dniach od 1 do 3 września 2017 r. w Wiedniu zostały rozegrane Indywidualne Mistrzostwa Europy w Racketlonie.
W kategorii Elita wystąpił aktualny Mistrz Polski Rafał Rykowski z Wrocławia. Od początku turnieju Polak był mocno skoncentrowany, dzięki czemu w meczach od pierwszej rundy do ćwierćfinału zdobywał coraz większą przewagę punktową.

W pierwszej rundzie pokonał 11 zawodnika rankingu światowego, Jespera Hougaarda z Danii - mecz zakończył się wynikiem: w tenisie stołowym 10:21, w badmintonie 21:2, w squashu 21:7, natomiast w drugiej rundzie 8 na świecie Szwajcara Benjamina Hampla - w tenisie stołowym 17:21, w badmintonie 21:5, w squashu 21:9.
W ćwierćfinale Rafał odniósł zwycięstwo nad rozstawionym z nr 3 Mortenem Jakslandem z Danii, również bez gry w tenisa ziemnego. Ostateczny wynik meczu to: w tenisie stołowym 21:14, w badmintonie 21:11, w squashu 21:10.

W półfinale na Rykowskiego czekał jeden z głównych faworytów do tytułu mistrzowskiego, Duńczyk Kasper Jonsson, 4-krotny Indywidualny Wicemistrz Świata z lat (2016, 2014-2012). Po przegranym secie w tenisie stołowym 10:21, Rafał odrobił straty wygrywając w świetnym stylu w badmintonie 21:14 i w squashu 21:7. W tenisie ziemnym do zwycięstwa potrzebował 12 punktów, które zdobył przy stanie 12:10 i tym samym został pierwszym finalistą Mistrzostw Europy 2017.

W niedzielę, w niezwykle emocjonującym finale, transmitowanym na żywo w głównym kanale sportowym telewizji austriackiej ORF SPORT+, Polak zmierzył się z Leonem Griffithsem z Wielkiej Brytanii, który w ćwierćfinale pokonał rozstawionego z nr 1, faworyta gospodarzy i zwycięzcę 5 turniejów World Tour 2017 Lukasa Windischbergera. Początek finału był bardzo wyrównany, jednak końcówka seta pierwszego należała do Brytyjczyka i ostatecznie set zakończył się wynikiem 21:15. Po przegranym tenisie stołowym Rafał wyszedł na badmintona bardzo zdeterminowany by odrobić straty. W pierwszej połowie prowadził już 10:4, jednak Leon, którego koronną dyscypliną jest właśnie badminton, po zmianie stron zaczął grać dokładniej i set zakończył się wynikiem 21:18 dla Griffithsa. W 3 secie Panowie znów zaczęli bardzo równo, grając punkt za punkt, do stanu 3:2 dla Leona. Jednak doświadczenie jednego z najlepszych polskich zawodników w squashu, pozwoliło Rafałowi zakończyć set wynikiem 21:6. Do zdobycia tytułu mistrzowskiego zawodnik z Wrocławia, potrzebował zdobyć 16 punktów. Tenisowym faworytem "bukmacherów" był Brytyjczyk :-) Jednak Rafał zagrał doskonale pod względem taktycznym, stosując styl mieszany, trzymając przeciwnika w ciągłym napięciu. Od skrótów milimetr nad siatką, po gigantycznie mocne serwisy i forhendy, po których - jak sam Brytyjczyk przyznał w wywiadzie po meczu - niemalże nie mógł utrzymać rakiety w dłoni. Set tenisa ziemnego ostatecznie zakończył się wynikiem 16:12 i Rafał Rykowski został Indywidualnym Mistrzem Europy 2017!!!! :-)

Drugi z Polaków, który wystąpił w Austrii, Rafał Szlązak z Sopotu wziął udział w dwóch kategoriach singlowych. W kategorii 45+ zajął 11 miejsce, natomiast w kategorii Amator w pierwszej rundzie trafił na późniejszego zwycięzcę tej kategorii, Tommi Laine z Finlandii i ostatecznie Rafał był 23.